• nluleci@gmail.com
  • +90 212 215 50 55

Boyun Düzleşmesi Kulak Çınlaması Yapar mı?

Boyun Düzleşmesi Kulak Çınlaması Yapar mı?
  • Son Güncellenme: 08/03/2022

Boyun düzleşmesi problemlerinin en önemli nedeni duruş bozuklukları olmasıdır. Kişinin boyun bölgesinde yer alan omurgasında fizyolojik eğrilikler ortadan zamanla kalkar ve burada boyun düzleşmesi şikayetleri görülür. Kızlarda ergenlik döneminde vücudu saklamaya yönelik bir algı ve istek vardır ve bu durum boyunda düzleşmeye yol açar.

 Aynı zamanda özellikle çocukluk döneminde uzun süre boyunca bilgisayar ve telefon kullanmak da bu duruma yol açabilir. Sırt çantasının ağır olarak uzun süre takılması, çalışma bölgesinde ergonomik bir düzen olmaması ve uzun süre masa başı çalışma da bu problemlere yol açabilir. Tüm bunlara ek olarak omurga gelişiminde skolyoz ve kifoz tarzında omurga bozuklukları da boyunda düzleşmeye yol açabilir.

Boyun düzleşmesi en yaygın olarak ilerleyen yaşlarda görülür. Özellikle disklerde sıvı kaybı arttıkça bölge dejenerasyona uğrar ve kamburluk artışı sonrası boyun bölgesinde düzleşmeler görülür. Boyun kemiğini tutan ve organlardan kemik bölgesine yayılım gösteren metastaz kökenli kanserler de boyun düzleşmesinin nadir nedenleri arasında görülebilir.

Boyun Düzleşmesi Kulak Çınlaması Yapar mı?

Kişilerin günlük hayatlarında uzun süre hareketsiz durması ve bilgisayarın başında çok uzun süre boyunca vakit geçirmeleri duruş bozukluklarının en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Boyun düzleşmesi de bu omurga rahatsızlıkları arasında yer alıyor. Boyun düzleşmesi öncelikle kendini boyun ağrısı olarak ortaya çıkarır. Bu ağrı aynı zamanda sırt ve omuz bölgelerine de yayılım gösterir. Boyun bölgesinde görülen düzleşme farklı belirtilerle de ortaya çıkabilir.

Boyun düzleşmesi kulak çınlaması yapar mı sorusu da çok sık görülen şikayetler arasında bulunuyor. Boyun düzleşmesi görülen kişilerde zamanla ense adaleleri gerilmeye başlar. Bu durumda kemik ve kıkırdak yapılar da bu duruma uyar ve boyun bölgesinde tam düzlük görülür. Bu durum baş ağrısı, baş dönmesi, omuz ve boyun ağrıları, boyun döndürme zorlukları, kollarda uyuşma ve karıncalanma gibi problemlere yol açar. Aynı zamanda kulak çınlaması da boyun düzleşmesi belirtileri arasında gösterilebilir. Her hastada görülmese de boyun düzleşmesi kulak çınlaması ile şüphelenilebilecek bir rahatsızlıktır.

Boyun düzleşmesi ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

https://www.nurettinluleci.com.tr/tedaviler/boyun-duzlesmesi-tedavisiSon Yazılar:

Cevaplar (0)
Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Cevaplanıyor...
user-image
İsim
yorum